kouc
Objednejte si první sezení zdarma.
Váše jméno
Kontakt
Facebook LinkedIn Twitter Google plus  

Akcelerujte svůj business. Objednejte si první sezení zdarma.

Vaše firma je především vaše odpovědnost. Moje názory ani názory jiných lidí nejsou důležité. Na čem skutečně záleží, jste právě Vy.

VOLEJTE +420 733 120 761
leták

Prokrastinace

Konec prokrastinace

Prokrastinace neboli chorobné odkládání úkolů. Zdá se, že tento fenomén rozdělil řady odborníků na dva tábory. Pro jedny je to spíše uměle vytvořená diagnóza, která v konečném důsledku vede k depresi. Pro druhé jde o vědecky podložený stav, s kterým lze úspěšně bojovat. Prokrastinací se zabývá populární kniha od Petra Ludviga Konec prokrastinace.

Konec prokrastinace-Petr Ludwig

Knihu konec prokrastinace od Petra Ludwiga jsem si koupil jako jeden z prvních. Jde o velmi dobře napsanou publikaci, která hraje podle pravidel vašeho mozku. Jeden čas jsem jí dokonce dával klientům a čekal, co to s nimi udělá. Po čase se začal Ludwigův tým věnovat i workoshopu na téma konec prokrastinace. Což je jistě krok správným směrem. Žádná kniha nenahradí bezprostřední vliv charismatu osobnosti.

Prokrastinace v praxi

Ve své praxi kouče a mentora se setkávám s lidmi, kteří spadají do kategorie chorobných odkladačů úkolů. Mají pocit, že prokrastinace je prakticky fenoménem dnešní doby. Když máte sílu a prokousáte se knihami o pedagogice od Erasma nebo Komenského, naleznete v jejich dílech zmínky studentech s podobnými problémi. I oni si všímali rozdílu mezi leností a neschopností začít plnit úkoly.

Přihlaste se k odběru newsletteru - 1x měsíčně novinky-články-kurzy
Váše jméno E-mail

Prokrastinace-motivace

Prokrastinaci rozpoznám u klienta doslova na první pohled. Možná je to tím, že to byl i můj problém . Vlastně s tím pořád bojuju. Když to mám pod kontrolou má efektivita je fenomenální a zvládnu za den, co jindy za týden. Pro mě byla klíčová motivace – rozhodnutí s tím něco dělat. Musel jsem vytrhat spoustu negativních myšlenek a ukotvit pevný postoj, abych s bestií prokrastinací zatočil. Pro motivaci jsem si chodil k osobnostem, kterými jsem se obklopil. Vždy, když jsem měl pocit, že to zvládám bez pomoci okolí, byl jsem zpátky na začátku.

Prokrastinace jak s ní bojovat

Každý jsem jedinečnou osobností a tak lze s úspěchem pochybovat, že na nás bude nějaký průměrný recept fungovat. Pokud nějakým způsobem vybočujeme, nakonec budete muset najít svou cestu, jak zatočit s prokrastinací. Zkrátka, každý máme jinou závislost a jako taková má jiné kořeny. To vyžaduje spíše individuální přístup. Dobré výsledky dosahuji i s menšími skupinkami .

Prokrastinace ve firmě

Firmy se skládají z jednotlivců a tak je jasné, že s prokrastinací na pracovišti bojuje řada z nich. Pracoval jsem s týmy administrativních pracovníků, kteří bez FB nebo youtoube si nedovedli představit kvalitní dopoledne. Dobrou zprávou je, že tuto překážku zvyšování pracovního výkonu lze s úspěchem odstranit. Během dvou až třech měsíců skupinové práce lze dosáhnout minimálně 30% nárůstu hotových úkolů.

Prokrastinace manažerů

Ani manažeři nejsou zcela imunní vůči prokrastinaci. Někdy jsou na tom hůře než jejich podřízení. Úkolem manažera je plnit úkoly vedení a kontrolovat své podřízené. Co se stane, když manažer neřeší konflikty na pracovišti, nechává situace vyhnít nebo se nestaví problémům čelem asi zažil každý z nás. Navíc mnohdy nemají soudnost a svůj problém s prokrastinací maskují a dávají vinu týmu pod sebou. V těchto případech je nutná práce na bázi osobních setkání. Manažera je nutné zasáhnout, nalézt v něm novou osobnost a naučit ho pracovat s týmem jiným způsobem. Výsledky jsou překvapivě velmi dobré.

Prokrastinace řešení

Ať jste zaměstnanec, student nebo manažer nenechte si zkazit svůj život prokrastinací. Řešení máte ve svých rukách. Musíte se hlavně rozhodnout s tím něco udělat. Čas je to nejcennější, co máte. Kupte si knihu, zaplaťte kurz nebo mi napište. info@miroslavmasata.cz najdeme společně ideální řešení pro vaši situaci.